Jak ušetřit za elektřinu

Elektřina je pro moderní styl života nezbytná a tak se stala pravidelnou položkou v každém rodinném rozpočtu. Neplatíte za ni ale zbytečně mnoho? Díky pár jednoduchým tipům můžete ušetřit, aniž byste se nějak nepříjemně omezovali.

Změna dodavatele elektřiny

Každý má právo vybrat si dodavatele elektřiny a případně změnit toho stávajícího, pokud je konkurence levnější. Ale než provedete změnu, nabídky si dobře prostudujte a dejte i na zkušenosti ostatních odběratelů, abyste nakonec neplatili stejně nebo dokonce více, než doposud.

Úsporné žárovky

Osvětlení patří mezi největší „žrouty“ elektřiny. Úsporné kompaktní žárovky ale dokážou uspořit až 80% nákladů za svícení. V místnostech, kde se právě nezdržujete, důsledně zhasínejte. U venkovního osvětlení jsou praktická čidla na detekci pohybu.

Pozor na pohotovostní režim elektroniky

Spotřebiče v pohotovostním neboli úsporném režimu odebírají elektřinu, málo, ale přece. A v běžné domácnosti je takových přístrojů hodně. Jedná se hlavně o televize a počítače. Co se dá, zkrátka vypínejte úplně.

Investice do nových spotřebičů

Investice do nových spotřebičů se velmi rychle vyplatí a ušetřit můžete několik tisíc korun ročně. Dívejte se především na energetické štítky. Pokud se jedná o lednici, nekupujte ji zbytečně velikou a dbejte i na její umístění v domě. Neměla by být blízko stěny nebo tepelných zdrojů. Potraviny do ní vkládáme zásadně po jejich vychladnutí.

Pravidelné odmrazování ledničky

Lednička je spotřebič, který je 24 hodin denně v provozu a spotřebovává až 20 procent energie z celé domácnosti. Starší ledničky potřebují pravidelně odstraňovat námrazu. Již 3 milimetry námrazy totiž spotřebu zvýší až o 75 procent.


Více tipů jak a na čem ušetřit se mimo jiné dozvíte i na webových stránkách Maxi-Půjčky.cz. Také zde naleznete nejrůznější užitečné informace ze světa úvěrů a financí.
© 2016 Temínované-Vklady-Srovnání.cz, Všechna práva vyhrazena.
Kontakt