Než se podepíšete pod smlouvu o půjčce...

Půjčky jsou v současné době daleko dostupnější, nežli jak tomu bývalo dříve. O půjčkách nás dnes a denně informují reklamy, média, internet i noviny. I přesto byste si před podpisem smlouvy o půjčce měli být jistí, že jí skutečně potřebujete. Co dalšího byste před podepsáním měli vědět? To se dozvíte v dnešním článku.

Půjčku sjednávejte s rozmyslem

Na samotném začátku stojí jedna velmi důležitá otázka: skutečně půjčku potřebujete? Nešla by vaše situace vyřešit jiným způsobem? Stojí vám sjednání půjčky za to? Půjčku je dobré si sjednat pouze v případě, kdy nemáte jiné možnosti a skutečně ji potřebujete – například na financování bydlení.

Jak dobře znáte vaše finanční možnosti?

Mnoho lidí si půjčí peníze i bez toho, aniž by se zamysleli nad tím, zda na její splácení vůbec budou mít dostatek financí. Možná ani vy nemáte tak vysoké příjmy, aby pokryly veškeré výdaje a ještě vám zbylo na splátku – a v takovém případě určitě není rozumné si půjčku sjednávat.

Smlouvu je dobré si přečíst i několikrát

Pamatujte, že každá půjčka stojí právě na smlouvě. Nikdy ji nepodepisujte ve spěchu nebo pod nátlakem, který by na vás mohla vynakládat konkrétní společnost. Pokud něčemu nebudete rozumět, neostýchejte se zeptat a požádat o vysvětlení. Jestliže se vám cokoli nebude zdát, uvědomte si, že nejste nuceni smlouvu podepsat. Měli byste vědět o všech povinnostech, které vám smlouva ukládá.

Jak poznáte spolehlivého poskytovatele

Na finančním trhu je nespočet dostupných půjček. Ne každá z nich je ale ve skutečnosti tak férová, jak se na první pohled zná. Mnoho lidí má špatné zkušenosti s podvodnými půjčkami. Obecně platí jedno pravidlo: čím dostupnější produkt, tím vyšší riziko. Proto je dobré sjednat si půjčku u banky, kde musíte dokládat příjem nebo další dokumenty.
© 2016 Temínované-Vklady-Srovnání.cz, Všechna práva vyhrazena.
Kontakt